Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.03.2017, 13:54

"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век

Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или популарното "фиќо", 2017 година ја одбележува и дебито на "500 мирор", новата верзија која како целна група ги има припадниците на генерациите родени во 80-те и 90-те на минатиот век кои сакаат нови технологии и сакаат да возат кола со многу содржини.

Стандардната опрема на "500 мирор" вклучува седуминчен ХД екран осетлив на допир, блутут систем, УСБ и команди на управувачот пресвлечен во кожа.
Моделот е унапреден со ограничувач на брзината, контрола на возење и сензори за дожд и темница. Линијата на мотори е широка, почнува од 1,2-литарскиот бензинец со 69 КС и 0,9-литарскиот "твин-ер" од 85 КС и завршува со Еуро 6 дизел моторот од 1,3 литри, "мултиџет ИИ" со 95 КС.


Текстот е прочитан 1361 пати.
#
Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter