Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

28.10.2016, 12:48

Техно мода

АББА во светот на виртуелната технологија

Речиси 35 години по нивниот последен јавен настап, членовите на групата "АББА" се подготвуваат на нивните обожаватели да им приредат ново, дигитално искуство.

Светски познатиот преприемач Сејмон Фулер, членовите на групата "АББА" и "Унивезрал мјузик груп" склучија партнерство за потфатот кој ќе ја користи најновата дигитална и виртуелна технологија.
Целта е да се создаде оргинална забава со шведските ѕвезди, која ќе и овозможи на новата генерација на фанови да ја видат, слушнат и почувствуваат групата "АББА" на претходно незамислив начин, пренесува музичкиот портал "Мјузик њуз".
Сејмон Фулер во текот на последните три децении е во самиот врв на случувањата кога станува збор за социјалните и техничките промени.
Соработката со четиричлената група "АББА" која е формирана во Стокхолм во 1972 година и која и денес останува меѓу легендарните состави, означува клучен момент во целост да се дознаат можностите на виртуелната реалност, што целосно може да ја трансформира популарната забава.
Фулер, основачот и директор на "Ксикс Ентертејмант" истакнува дека креативноста и идеите кои ги имаат членовите на "АББА" во изминатите неколку месеци го израдувале и возбудиле: "Ние го истражуваме новиот технички свет, со помош на виртуелната реалност и вештачката интелигенција кои се во прв план и кои ќе ни овозможат да креираме нови облици на забава и содржини кои претходно не можевме да ги замислиме".
Останатите детали за соработката ќе бидат објавени во 2017 година.


Текстот е прочитан 1126 пати.
#
Arena Sport каналите вклучени во новите Интернет и ТВ пакети од Телеком
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
Ретро тастатура за носталгичари
Хакирање на Фејсбук што ниедна лозинка нема да го спречи
Филипс го произведе најголемиот закривен монитор
„Нокиа“ се враќа на пазарот на смартфони
Магичен часовник од Македонски телеком: Повеќе време со семејството во текот на празниците
Ватсап подготвува можност за бришење на испратени пораки
Ловот заврши: Покемоните умираат
„Гугл“ конечно го менува Адоуб Флеш Плеер во Хром

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter