Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

07.02.2017, 13:52

ЗАДУТРЕ ВО КИНОТО "СИНЕПЛЕКС"

Женска вечер за премиерата на "Педесет нијанси потемно"

По минатонеделната премиера во Лос Анџелес, продолжението на еротската драма од 2015 година "Педесет нијанси сиво", со наслов "Педесет нијанси потемно", од задутре ќе се прикажува во киното "Синеплекс".

Џејми Дорнан и Дакота Џонсон ги репризираат улогите на Кристијан Греј и Анастасија Стил, а играат и Хју Данси, Тејлор Хоечин.
Оскаровката Ким Бесинџер ја игра улогата на Елена Линколн, или позната како Госпоѓа Робинсон, постара жена од минатото на Кристијан Греј, која го вовела во светот на садомазохизмот.
Пред да почне да се снима вториот дел, обожавателите испраќале писма до продукцијата дека во улогата на Елена Линколн би сакале да ги видат Ким Катрал, Мишел Фајфер и Шарлиз Терон.
Режисер е Џејмс Фоли, а Нил Леонард го адаптираше сценариото на истоимената книга од неговата сопруга Е. Л. Џејмс.
По премиерата на "Педесет нијанси сиво", фановите и критичарите не беа задоволни со изборот на Дорнан за ликот на Кристијан, но продукцијата одлучи да го задржи и за вториот дел.
Филмот се снимаше лани, од февруари до јули во Ница, Франција, а актерите беа таму и за време на терористичкиот напад, кога загинаа над 80 лица.
За премиерата во "Синеплекс", киното организира "Женска вечер" со изненадувања и со подароци.


Текстот е прочитан 1448 пати.
#
Викенд со Кјубрик, шпански и француски филмови
Танцот ми дозволува да останам своја
Ретро-комбе го рекламира "Малиот гангстер"
РОМАН НА ГОДИНАТА: Врачена наградата на писателот Давор Стојановски
Бајка со магионичарски ефекти
Создавај уметност и продавај ја
Со Пикасо во ЕУ
Скопје во 3Д филм со "Танц фест"
Милчо Манчевски со Медлин Олбрајт и со директорите на УНЕСКО, „Кенеди“ и „Гугенхајм“ на културен самит во Абу Даби
Скопје танцува во 3Д (Фото)

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter