Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.07.2015, 13:23

Миленици

Со куче на пат

Кучињата не треба ништо да јадат пред долги патувања со кола, бидејќи може да им се слоши и да повратат, препорачува Европската асоцијација за заштита на животните и природата.

Меѓутоа, кучето треба да пие доста течности и да биде заштитено од жештина. Кога колата стои, кучето под никакви околности не смее да остане во неа на летните горештини. Бидејќи кучињата немаат потни жлезди, можат да доживеат топлотен удар, предупредува Асоцијацијата.


Текстот е прочитан 5791 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter