Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

17.11.2016, 13:18

Време е за готвење

Варени ребра

Потребно:

300 г свежи свински ребра

За маринадата:
50 мл бело вино
20 мл соја сос
1 лажичка ѓумбир
1 лажица нишесте
1 лажичка шеќер
1 луто пиперче
1 лажичка зачинал

Приготвување: свинските ребра исечете ги на коцки и ставете ги во маринадата. За маринадата измешајте ги виното, соја сосот, ѓумбирот, нишестето, шеќерот, зачиналот и исеченото луто пиперче. Месото оставете го да отстои два часа. Така подготвените ребра, заедно со маринадата варете ги 60 минути на тивок оган во добро поклопено тенџере. Варените ребра послужете ги со варен ориз.


Текстот е прочитан 3115 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter