Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

10.01.2017, 13:31

СКАНДАЛ ВО РЕДОВИТЕ НА МИЛАН

Напаѓачот Нијанг во врска со трансвестит

Фудбалерот на Милан, Мбаје Нијанг се најде во центарот на вниманието во италијанското Калчо откако медиумите објавија дека бил во врска со бразилски трансвестит.

Станува збор за Гвендалина Родригез која е родена како маж и која на својот профил на Твитер откри дека била во врска со напаѓачот кој по изгледот потсетува на Марио Балотели.
"Бев со Нијанг, но тој е поголема жена од мене", напишала Родригез.
Младиот француски напаѓач засега одбива да коментира што точно се случило.


Текстот е прочитан 760 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter