Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

30.12.2016, 13:34

ПОРАДИ БОЈКОТ КОН РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА

Камерун се закани со казни за седуммина репрезентативци

Седуммина фудбалери на камерунската фудбалска репрезентација одбија да играат за националниот тим на претстојниот турнир од Купот на африканските нации.

Оваа одлука може да им донесе сериозна казна откако Камерунската фудбалска федерација реши да ги пријави во ФИФА.
- Овие фудбалери го ставија личниот пред националниот интерес. Федерацијата го задржува правото да преземе соодветни мерки против нив - изјави селекторот на Камерун.
На листата на оние што одбија да играат за Камерун на КАФ се: Матип (Ливерпул), Онан (Ајакс), Асембе (Нанси), Пунџе (Бордо), Ангуса (Олимпик Марсеј), Маду (Лил) и Ниом (ВБА).


Текстот е прочитан 707 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter