Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

14.07.2016, 10:27

ФОТО

Свадбата на Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер (мега-фотогалерија)

Најпознатата спортска двојка, Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер се венчаа во Венеција.

Тенисерката блесна во раскошната топ венчаница. По едноставниот фустан што го носеше за време на првиот ден од свадбата, за вториот ден избра гламурозна венчаница. во која излгедаше како принцеза од бајките.

Богатата венчаница имаше долг шлеп, за кој имаше потреба од асистенка при влегувањето и излегувањето од чамецот, со кој младенците дојдоа на свадбата.

Ана до олтарот ја испрати татко и, а фотографите успеале да ја сликаат и внатрешноста на црквата каде двојката се венча.

Ана и Бастијан првите заеднички фотографии ги објавија на нивниот профил на Инстаграм со коментарот Господин и госпоѓаа.

Бидејќи оваа свадба со месеци беше очекувана фотографите беа на висина на задачата и успеале да ја сликаат и бурмата на тенисерката.


Текстот е прочитан 17775 пати.
#
Земјоделците, ловџиите и багеристите на чело на денешниот марш против „Тиранската платформа“ (Фото-галерија)
Илиевски: Горди маршираме за Македонија (Фото-галерија)
"За заедничка Македонија“: Не смеете да си играте со народот! (Фото-галерија)
Моден викенд Скопје - Втора вечер (Фотогалерија)
Априлијада (Фотогалерија)
ФОТО: Моторџиите пристигнаа – застануваат на чело на денешниот марш во одбрана на унитарноста на Македонија
Голем народен собир: Не ја даваме Македонија (Фотогалерија)
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
Протест во организација на граѓанската иницијатива "За заедничка Македонија"
Трет ден протести: Кој сака мултиетничка Македонија да ни се приклучи (Фото)

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Граѓаните бараат избори за излез од кризата - 57-ми ден протести на „За заедничка Македонија“ (Фотогалерија)
Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА денеска по 57-ми пат од пр...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter