Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

23.06.2016, 19:03

Гламур

Метју Мекконахи: Знаев дека мојата сопруга е „вистинската“ уште по првата средба

Актерот Метју Мекконахи (46) е познат по неговите улоги во романтичните холивудски комедии, но се чини дека и неговиот вистински живот е исполнет со чиста романтика.

Актерот во новиот број на списанието „Пипл“, откри дека во неговата сегашна сопруга Камила Алвес за вљубил веднаш и уште по првата средба знаел дека „таа е вистинската“.
Двојката се запозна во 2006 година во еден ноќен клуб во Лос Анџелес, а Метју таа вечер бил излезен со познатиот велосипедист Ленс Армстронг.
-  На првиот состанок излеговме три дена откако се запознавме и веднаш знаев дека таа е вистинската. Еден ден потоа сакав со неа на уште една средба. Веќе девет години сакам да сум само со неа и со никоја друга, откри вљубениот актер, кој се сеќава и што се му минало низ главата кога ја видел убавата манекенка.
- Додека се обидував да го привлечам нејзиниото внимание, низ главата ми помина дека тоа е жената чие внимание сакам да го привлечам. Тогаш решив да станам од столицата и да одам до неа, се присети Метју,
Двојката на почетокот имала проблеми со јазичната бариера, имајќи пред вид дека дека Камила е Бразилка, но сепак преовладал јазикот на љубовта.
Метју и Камила се венчаа во 2012 година, а денес имаат три деца.


Текстот е прочитан 1575 пати.
#
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
Почина Мишел Морган, најубавите очи на францускиот филм
Кајли Миног не се мажи ако не се легализираат геј-браковите
Путин му го предаде рускиот пасош на Стивен Сегал
Зошто го сакаме Роки
Ангелите ќе слетаат во Париз
Ќе се продаваат фустаните, чевлите, шминките и накитот на Мерилин Монро
Род Стјуарт стана витез
19 години без леди Дијана
Седумте милиони долари ќе ги донира во хуманитарни цели

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter