Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

11.01.2017, 13:37

НБА

Дејвис за само 28 минути го реши Никс, Дерик Роуз исчезна

Стартниот плејмејкер на Њујорк никс, Дерик Роуз, исчезна цел ден и го пропушти поразот на неговиот тим од Њу Орлеанс пеликанс на домашен терен од 110:96.

Поранешниот МВП не побарал дозвола за отсуство од Никс, а од тимот се загрижиле и го барале во неговиот апартман и на телефон, но не успеале да го добијат. Роуз подоцна се јави, објаснувајќи му на тимот дека имал семејни проблеми и тоа во неговиот дом во Чикаго.
Ѕвездата на Пеликанс, Ентони Дејвис, одигра само 28 минути и постави неверојатен дабл-дабл од 40 поени и 18 скока. Џенингс со 18 и Кармело Ентони со два помалу поени беа најефикасни кај Никс.
Оклахома сити стигна до значајна победа на гостински терен против Чикаго булс од 109:94. Расел Вестбрук одигра 33 минути и му недостигаше само еден скок за нов трипл-дабл. Тој го заврши мечот со 21 поен, 14 асистенции и девет скокови. Стивен Адамс беше најефикасен кај Тандер со 22 поени.
Во третитот меч на програмата, Минесота тимбервулфс славеше на гости кај Далас маверикс со 101:92.


Текстот е прочитан 436 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

58-ми ден протести за иднината на Македонија (Фотогалерија)
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter