Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.03.2017, 23:22

Тоалети од светските избори на убавина - Бидете Мис како Марјана

Висока е 175 см, со идеални пропорции 90-60-90, лото и бинго убавица, Марјана Станојковска во 2004 година ја освои титулата мис тело на "Мис туризам интернационал" во Куала Лумпур, Малезија, а една година подоцна, во Кина, беше избрана за мис бикини на универзумот. Во текот на богатата манекенска и водителска кариера беше бринета, а сега ја препознаваме како русокоса.

За фотографиите кликнете тука.


Текстот е прочитан 2342 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter