Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.03.2017, 13:56

ФОЛК-ПЕЈАЧКАТА ЕЛЕНА ВЕЛЕВСКА СО СПОТ ГО ЧЕСТИТА 8 МАРТ

"Една е мајка" за сите мајки

Фолк-пејачката Елена Велевска, на каналот Јутјуб, го промовираше својот нов спот за песната "Една е мајка".

Автор на песната е Гоце Костовски, а видеото го изработи "Ин продукција". Песната и спотот се осмомартовски подарок за сите мајки, вели Елена, и додава дека со огромна љубов ја испеала песната, која, всушност, е и роденденски и осмомартовски подарок за нејзината мајка, како благодарност, зашто таа е нејзина поддршка за сè што прави во животот.
Фолк-пејачката неодамна се врати од Швајцарија, каде што имала неколку настапи и каде што често се дружела со момците од дуото ДНК, Панчо и Андреј, кои, исто така, биле работно во Швајцарија.
"И тие имаа настапи и јас, а потоа заедно се враќавме оттаму и беше навистина забавно во нивно друштво. Не го ни осетивме патот за назад", вели Елена.
Фолк-пејачката се подготвува за претстојната турнеја во Австралија.


Текстот е прочитан 690 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter