Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.12.2016, 18:48

Кајли Миног не се мажи ако не се легализираат геј-браковите

АВСТРАЛИЈА - Иако австралиската пејачка Кајли Миног уште во февруари ја објави свршувачката со актерот Џошуа Сасо, таа, сепак, најави дека не сака да се омажи сè додека во нејзината родна Австралија не бидат легализирани хомосексуалните бракови.

Нејзиниот партнер се вклучи во кампањата за легализација на хомосексуалните бракови во Австралија, а таа целосно го поддржа.
"Кајли го поддржува Џош во сè, но криво и е што, по сè изгледа, нема да се омажи пред 50. роденден. Тоа и го крши срцето, бидејќи би сакала, конечно, да стане сопруга на Џош", велат нивни пријатели, додавајќи дека тие веќе размислуваат за деца и за сурогат мајчинство. Двојката се запозна на снимањето на хумористичниот мјузикл "Галаванд", во кој Кајли имаше помала улога.


Текстот е прочитан 2619 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
26 ден протести-нема Тиранска влада
26 ден по ред илјадници граѓани маршираат низ улиците во Скопје. Вечерва н...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter