Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

01.12.2016, 15:05

ДИЕТА И ФИТНЕС

Фитнес подготовки пред новогодишните празници (Прв дел)

Време е за масажи, рамен стомак и цврсти гради

Почнете уште од сега со сите оние работи кои ќе ве направат да се чувствувате поубаво за новогодишните празници. Ако сакате да изгледате убаво во новогодишниот фустан, еве некои совети кои може да ви бидат од корист:

Масажи за опуштање

Секоја правилно изведена масажа го подобрува естетскиот изглед на телото, бидејќи не само што го отстранува уморот и стресот, туку го поттикнува и слабеењето. Но, масажите не се препорачливи доколку страдате од висок притисок или сте во раните фази на бременоста или пак непосредно по операција. Ако сè е во ред, слободно уживајте барем еднаш неделно во четириесет минути на удобно масирање.

- Класичната или традиционалната масажа може да ја добиете во секој козметички салон. Таа го смалува стресот, ја отстранува напнатоста во мускулите и ја подобрува циркулацијата.

- Лимфната дренажа помага при исфрлувањето на токсините од телото (целулит).

- Шиацу користете ја за балансирање на протокот на енергија низ телото.

- Рефлексотерапија е масажа на стапалата.


Текстот е прочитан 2006 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter