Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

24.05.2016, 14:12

Гламур

Илајџа Вуд: Холивуд е легло на педофили

Илајџа Вуд, кој се прослави во улогата на Хобитот Фродо во трилогијата „Господарот на прстените“, кариерата ја почнал во филмот „Враќање во иднината“ кога имал само осум години.

Тој сега тврди дека Холивуд е преполн со педофили и оти можеби и тој бил бил жртва на еден од нив, доколку не го штитела неговата мајка.
Во интервју за „Тајмс оф Лондон“ ѕвездата го споредува злоупотребувањето, кое го трпат децата во шоу бизнисот со британскиот скандал поврзан со покојниот водител на детски емисии на Би-Би-Си, Џими Севил.
Тој вели дека младите глумци се врбувани од моќни фигури во филмската индустрија на приемите и забавите.
- Се е организирано. Има многу змии во оваа индустрија, луѓе на кои единствено важен им е личниот интерес, вели Илајџа.
Тој додава дека жртвите, кои се обидуваат да прозборат за тоа „се уништените, а нивните животи се неповратно оштетени“.
Вуд вели дека тој не одел на таквите забави, бидејќи неговата мајка, повеќе сакала да го одгледа во добар човек, отколку по секоја цена да ја турка неговата кариера.
Триесет и пет годишниот актер верува дека и денес децата ѕвезди трпат злоупотребувања.


Текстот е прочитан 1012 пати.
#
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
Почина Мишел Морган, најубавите очи на францускиот филм
Кајли Миног не се мажи ако не се легализираат геј-браковите
Путин му го предаде рускиот пасош на Стивен Сегал
Зошто го сакаме Роки
Ангелите ќе слетаат во Париз
Ќе се продаваат фустаните, чевлите, шминките и накитот на Мерилин Монро
Род Стјуарт стана витез
19 години без леди Дијана
Седумте милиони долари ќе ги донира во хуманитарни цели

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter