Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

03.01.2017, 13:36

ОТКАКО ЕКСПРЕСНО БЕШЕ НОКАУТИРАНА НА СВОЈОТ КАМ-БЕК ПО ЕДНА ГОДИНА ПАУЗА

И мајка и ја повика Ронда Роузи да се повлече

Најголемата женска ѕвезда во боречките спортови, Ронда Роузи, се врати во рингот по речиси една година пауза, за повторно да биде експресно нокаутирана.

Роузи имаше неславен кам-бек по дебаклот против Холи Холмс, откако во дуелот за титулата во бантам категоријата загуби од Бразилката Аманда Нунес, која со десната рака $ зададе нокаут по само 48 секунди борба.
- Знам колку е голема Ронда и знам дека сите ја сакаат, но никој нема да ми го одземе појасот - изјави Нунес по 14. победа во кариерата.
Многумина предвидуваат дека ова би можело да биде крај на Роузи, а меѓу оние што ја повикаа да се повлече беше и нејзината мајка.- Можеби, сега не е момент за избрзани одлуки, но би сакала да ја видам во пензија. Тоа, всушност, го посакувам одамна. Кој сака да гледа како го удираат неговото дете? Таа има и многу други таленти. Убава е и умна, не знам зошто дозволува да ја удираат во лице - изјави Анмарија де Марс.
Самата Роузи кажа дека ќе размисли за својата иднина.
- Мојот кам-бек не излезе како што планирав и такви работи се случуваат. Ми треба малку време да размислам што понатаму.


Текстот е прочитан 1389 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter