Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

22.02.2017, 10:07

Александра Јанева ја сними "Солза за крај"

Поп-пејачката Александра Јанева сними нова песна. Песната се вика "Солза за крај", зад која како автор на музиката, текстот и на аранжманот е запишан нејзиниот колега Ѓорги Крстевски, а е снимена во "КМ ентертејмент".

Александра Јанева со песната "Врати ми го сонцето" во 2013 година победи на фестивалот "Макфест". Минатата година повторно настапи на "Макфест" со "За сто години". Ова не е $ прва соработка со "КМ ентертејмент". Минатата година ја снимија "Еве ме пак".


Текстот е прочитан 954 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter