Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

27.12.2016, 13:44

АМЕРИКАНСКИ НУМЕРОЛОЗИ ТВРДАТ:

2016 беше година на смртта оти беше година на бројот 9

САД - Секоја година во нумерологијата носи свој личен број и е одбележана со неговите карактеристики.

2016 година е година на деветката. Тоа е последниот број во нумерологијата и претставува завршување на циклус.
Оваа година целата беше тешка. Ако ги соберете сите нејзини цифри (2+0+1+6) се дбива бројот 9.
По неа не очекува 2017 година чиј збир на цифрите го дава бројот 1 и претставува година на почетоци. Кога ќе погледнеме кои големи луѓе не напуштија од почеток на оваа година и какви се несреќи секојдневно се случуваат во светот, не можеме да не помислиме дека не очекува нешто големо и страшно.
Меѓутоа, факт е дека станува збор за циклуси кои се повторуваат, а луѓето лесно ги забораваат несреќните години. Таквите години беа 2007 и 1998 година.
Во годината на деветката не би требало ништо да се почнува, советуваат нумеролозите. Оваа година дефинитивно не е добро веме за воведување промени во животот, влегување во нови бизнис зделки и нови љубови.Исто така во оваа година голем број на бизниси ќе пропаднат, а врски ќе се раскинат. Освен што оваа година не е ниту малку поволна од нумеролошки аспект, таа и од астролошки аспект е доста тешка, за многумина и баксузна, со оглед на ретроградните планети кои ја следат.
Последниот во низата на цели броеви, 9, е број на целосната душа, крај на циклусот на живот и смрт и се смета за мистичен. Поради тоа што е одбележана со овој број 2016 година се смета за кармичка година.
Ова е годна на краеви, но и простување. Со оглед дека овој циклус во кој се наоѓаме (почнат во 2008 година) за време на целото свое траење не бил најповолен, неговата завршница претставува навистина стресени неповолен период, кулминација на настаните почнати пред 9 години.
Но сите краеви не мора секогаш да бидат лоши, како што ниту сите почетоци не мораат нужно да бидат добри. Оваа е година на плаќање на кармичките долгови и судбински пресврти. Оваа година може даја искористите за да размислите за желбите и плановите за иднината за да веќе следната година, која ќе биде во знакот на бројот 1 и ќе означува почеток на нов циклус, би можеле да започнете со нив и да ги реализирате. Затворањето на еден нумеролошки круг (циклус) значи срамнување на сметките. За некои таа претставува крај на земското патување, а за другите најавува втора шанса.


Текстот е прочитан 1430 пати.
#
Мајка и ќерка загинале во различни сообраќајки во рок од 30 минути
Ујгурите ги измачија научниците со Пор Бажин
Цело богатство за една вечер на островот "Срце"
Топ 5 најморничави места на светот
34.000 долари за пудинг
На Рубик му требал цел месец за да ја намести Рубиковата коцка
Брегзит, Френзит, Грекзит... А Трекзит?
Индиец не може да си најде работа оти се вика Садам Хусеин
Конфучие во комунистички целофан
Капсула со една соба е иднината на хотелите?

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter