Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

27.12.2016, 13:44

АМЕРИКАНСКИ НУМЕРОЛОЗИ ТВРДАТ:

2016 беше година на смртта оти беше година на бројот 9

САД - Секоја година во нумерологијата носи свој личен број и е одбележана со неговите карактеристики.

2016 година е година на деветката. Тоа е последниот број во нумерологијата и претставува завршување на циклус.
Оваа година целата беше тешка. Ако ги соберете сите нејзини цифри (2+0+1+6) се дбива бројот 9.
По неа не очекува 2017 година чиј збир на цифрите го дава бројот 1 и претставува година на почетоци. Кога ќе погледнеме кои големи луѓе не напуштија од почеток на оваа година и какви се несреќи секојдневно се случуваат во светот, не можеме да не помислиме дека не очекува нешто големо и страшно.
Меѓутоа, факт е дека станува збор за циклуси кои се повторуваат, а луѓето лесно ги забораваат несреќните години. Таквите години беа 2007 и 1998 година.
Во годината на деветката не би требало ништо да се почнува, советуваат нумеролозите. Оваа година дефинитивно не е добро веме за воведување промени во животот, влегување во нови бизнис зделки и нови љубови.Исто така во оваа година голем број на бизниси ќе пропаднат, а врски ќе се раскинат. Освен што оваа година не е ниту малку поволна од нумеролошки аспект, таа и од астролошки аспект е доста тешка, за многумина и баксузна, со оглед на ретроградните планети кои ја следат.
Последниот во низата на цели броеви, 9, е број на целосната душа, крај на циклусот на живот и смрт и се смета за мистичен. Поради тоа што е одбележана со овој број 2016 година се смета за кармичка година.
Ова е годна на краеви, но и простување. Со оглед дека овој циклус во кој се наоѓаме (почнат во 2008 година) за време на целото свое траење не бил најповолен, неговата завршница претставува навистина стресени неповолен период, кулминација на настаните почнати пред 9 години.
Но сите краеви не мора секогаш да бидат лоши, како што ниту сите почетоци не мораат нужно да бидат добри. Оваа е година на плаќање на кармичките долгови и судбински пресврти. Оваа година може даја искористите за да размислите за желбите и плановите за иднината за да веќе следната година, која ќе биде во знакот на бројот 1 и ќе означува почеток на нов циклус, би можеле да започнете со нив и да ги реализирате. Затворањето на еден нумеролошки круг (циклус) значи срамнување на сметките. За некои таа претставува крај на земското патување, а за другите најавува втора шанса.


Текстот е прочитан 1214 пати.
#
Светот не е страшно место како што ни кажуваат политичарите
Жртва на силување го излекувала пострауматскиот синдром со дружба со волци
Јадењето како култура
Посмртен прст в око
Американски проститутки го канат Путин на секс со врзување
Село со 14 милијарди долари годишен приход
Учителка завела 13-годишен ученик и забременила од него
Осуммина поседуваат половина од светското богатство
Блогерка стана милионерка на Јутјуб
Мајка, татко и син родени на ист датум

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Модни трендови за тинејџери во 2017 според Вог
ИЗЛОГ
Идила
Пишува Лејла САБИТ - Во Македонија ни се случува идила......

Тојота подготви спортско издание на Јарис
По враќањето на светската рели сцена Тојота на претстојниот Саем за автомо...
КИА влегува во светот на спортските лимузини
Јужнокорејската компанија КИА го одржа своето ветување и ја промовираше пр...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Зелен сос
Приготвување: пиперките исечете ги по должина, извадете им ги семките и ис...
Site Meter