Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.02.2017, 20:39

И Оги за 5000-тиот број на „Вест“

За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несекојдневна фотосесија со кучето Оги од расата West Highland White Terrier.

Гласините дека Оги е верен читател на Вест, дека ги следи сите актуелни збиднувања во државата и дека е поборник на најновите модни трендови дефинитивно се покажаа како точни токму на фотосесијата за јубилејното издание на Вест.

За уште повеќе интересни фотографии од Оги можете да го посетите неговиот Инстаграм профил @ogithechamp

Фото: Дино Дамјановски


Текстот е прочитан 3415 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter