Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

23.02.2017, 10:14

Украдени интимни фотографии од манекенката Емили Ратајковски

САД - Хакери упаднале во облакот на Емили Ратајковски и од таму презеле нејзини приватни фотографии, на кои таа е разголена.

Линкот со повеќе од 200 фотографии, каде што бринетата е целосно гола, $ е испратен на Хелен Вуд, поранешна проститутка која се прослави со аферата со Вејн Руни и која денес пишува колумни за "Дејли стар".
"Изминативе денови, јас размислував за животот кога ми стигна приватна порака на Твитер. Не знам која е таа личност, но видов од љубопитност. Тоа беше линкот на фотографии од облакот на Емили Ратајковски. Тој ми испрати порака и ме праша дали ќе ги објавам во својата колумна. Нека биде јасно, тоа не се фотографии на ѕвездата која покажува интима барајќи секс преку Скајп. Тоа се приватни работи што ги разменувале две лица", напиша Хелен.
Емили веќе еднаш се најде на удар на хакери, кои објавија нејзини фотографии, на кои е разголена, на порностраници. Во декември минатата година, фотографот Џонатан Ледер објави нејзини фотографии, на кои таа е разголена, од едно снимање без нејзино одобрение. Фотографиите се од мај 2012 година и беа пренесени од голем број медиуми.


Текстот е прочитан 1833 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter