Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

29.12.2016, 13:39

Слонови нападнаа село во Непал, еден убиен и десетина селани повредени

НЕПАЛ - Големо стадо слонови, од за сега, непознати причини, нападнале село во Непал и речиси го срамниле, при што еден од селаните загинал, а десетина биле повредени.

Слоновите влегле во селото Прасени во зора кога светлоста е мала и има магла, типична за овој период. Стадото, неофицијално, избегало од националниот парк кој е во близина на селото.
Безбедносни сили веднаш биле испратени да ги истераат слоновите од селото и да ги вратат во шумата, а повредените биле префрлени во блиската болница.
Во близина на селото се наоѓа Националниот парк Бардиа, каде има голем број слонови, но ретко се случува животните да избегаат.


Текстот е прочитан 705 пати.
#
Папата е опкружен со свештеници кои го прикриваат најстрашниот смртен грев
"Педесет нијанси потемно" тера на неверство
Кинезите сакаат кунг-фу колку што Американците сакаат хамбургери
Спиењето со чорапи е потсвесно барање заштита
Почнува потрага за тајната соба на Тутанкамон
Да се казни советничката на Трамп оти рекламираше чевли од Иванка
Ги посети сите земји во светот за 18 месеци
Венеција под Јадран, Лондон само на разгледници
Тајните сигнали на кралицата Елизабета за спас од здодевни разговори
Парите и го уништиле животот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Оскар
Пишува Лејла САБИТ - Сон на секоја жена....

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter