Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

30.10.2014, 10:17

МИЛЕНИЦИ

Миленикот на вашиот партнер

Многумина сметаат дека некого можат да го проценат каков човек е според тоа какво милениче има. Тоа важи и за партнерите, па не ретко девојките ги проучуваат момчињата кои што им се допаѓаат според нивното милениче.

Куче

Мажот кој има куче, посветен е и спремен за обврски бидејќи грижата за кучето е најслична до онаа за дете и бара многу внимание, љубов, трпение. Додека некои домашни миленичиња може да останат и ден-два без нивниот сопственик, кучињата во главно, не може да си дозволат таков комфор. Голем проблем може да претставува неговата опсесија со неговото милениче. Тука е и проблемот доколку кучето спие со него во кревет. Затоа, навреме навикнете се кучето да остане надвор од спалната соба за да може да уживате само вие двајцата.

Мачка

Налетавте на емотивец. Освен тоа што е емотивен веројатно и секогаш ви испраќа слика од својата мачка и ја објавува на социјалните мрежи. Не знаеме зошто тоа е така, но се чини дека сите сопственици на мачки имаат сколоност така да се однесуваат. Голема е веројатноста дека поголем дел од времето ќе поминувате во неговиот стан бидејќи неговата мачка не може без него.. Ниту тој без неа.

Риби

Ако мажот е горд сопственик на многу риби, можно е да е емотивно ладна личност, како во животот, така и во креветот. Голем број на луѓе кои чуваат риби не ги одбираат за да ги чуваат како домашно милениче, туку повеќе како украс.

Папагал

Папагалите се секогаш забавни за чување, особено ако станува збор за некој вид на папагал кој може да зборува. Мажите кои чуваат папагал имаат големо ниво на самодоверба. Зошто? Бидејќи голема е веројатноста папагалот да ги знае сите фрази кои мажот ги користи за заведување. Супер забавно.

Змија

Се надеваме дека на овој тип на маж не сте налетале. Тој веројатно има некој опасен автомобил и е бунтовник во душа. Но, често пати може да ве тера да ја храните змијата заедно, а за голем број луѓе змијата предизвикува само чувство на страв и одбивно.


Текстот е прочитан 3174 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter