Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

21.04.2016, 19:16

Гламур

Гвен Стефани се разведе

САД (АП) - Судија од Лос Анџелес официјално стави крај на бракот меѓу Гвен Стефани и рокерот Гевин Росдејл.

Судијата го официјализираше разводот на оваа двојка на 8 април, откако беше договорена поделбата на нивниот имот и бизнис интересите.
Стефани ќе ги задржи приходите од бендот "Ноу даут", додека Росдејл ќе ги задржи приходите од неговата група "Буш".
Стефани поднесе барање за развод во август по речиси 13 години брак, а како причина ги наведе ненадминливите разлики.
Таа сега е во врска со ѕвездата на кантри музиката Блејк Шелтон.
Сите тројца музичари беа дел од шоуто "Глас" што се емитуваше на каналот "Ен-би-си".
Стефани и Росдејл ќе имаат заедничко старателство врз нивните три сина кои се на возраст од 2 до 9 години.
Пресудата првпат ја соопшти веб-страницата ТМЗ.


Текстот е прочитан 1136 пати.
#
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
Почина Мишел Морган, најубавите очи на францускиот филм
Кајли Миног не се мажи ако не се легализираат геј-браковите
Путин му го предаде рускиот пасош на Стивен Сегал
Зошто го сакаме Роки
Ангелите ќе слетаат во Париз
Ќе се продаваат фустаните, чевлите, шминките и накитот на Мерилин Монро
Род Стјуарт стана витез
19 години без леди Дијана
Седумте милиони долари ќе ги донира во хуманитарни цели

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter