Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

03.08.2016, 13:02

Авиони

Се запали авион на аеродромот во Дубаи

На аеродромот во Дубаи денеска  се случи инцидент поради лошото слетување на патничкиот авион од компанијата „Флај Емирејтс“, кој потоа се запалил на пистата, соопшти авиокомпанијата.

Инцидентот се случил во 12:45 по локално време, а снимките кои се поставени на социјалните мрежи се гледа густ чад над аеродромот.
Сите патници се „безбедно евакуирани и никој не е повреден“, наведе на Твитер Канцеларијата за односи со медиумите на Владата во Дубаи. 


Текстот е прочитан 2288 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter