Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.01.2014, 10:36

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

Да се набавуваат прочистени вакцини

Почитувани,

Комплименти за Вашите содржини воопшто. Со внимание го прочитав досието аутизам и сочувствувам со семејството Гечевски и сите родители кои имаат вакви проблеми.

Јас сум мајка на 11-месечната Марија, а тетка на 10-месечниот Горан и 3-годишниот Димитар и сите живееме во Прилеп. Фала му на Бога сите деца немаат вакво нарушување но од искуствата на пријателки и познаници од мојот град се плашам пред/по секое примање на вакцина. Имам сознание дека вакцините кои ги примаат нашите деца се со лош квалитет и непрочистени и од нив настануваат кај некои деца многу компликации, висока температура па дури некои велат и аутизам. 
Ве молам доколку сте во можност да посветите внимание на врската вакцини-аутизам (посебно на вакцината која се прима на 1,5г. и на 4г.) и да успееме да ги натераме сите наши надлежни да се набавуваат прочистени квалитетни вакцини. Секој денар вложен во нашите деца не е трошок туку е највредната инвестиција.

Од напред Ви благодарам.
Со почит,

Ваша читателка.

(Името и презимето познати на Редакцијата)


Текстот е прочитан 4875 пати.
#
ЕУРОСТАНДАРД БАНКА СО ПОДДРШКА ЗА ЛИЦАТА СО АУТИЗАМ, АДХД И АСПЕРГЕРОВ СИНДРОМ „ВО МОЈОТ СВЕТ“
„Слико Збор“, Андроид апликација за децата со аутизам
Аутистичните деца се дискриминирани во училиштата
Повик за донација за обнова на објектот за децата со посебни потреби доделен на Здружението на родители на деца со аутизам „Марко Поло - Експлорер“ од Битола
Нашиот Марко ни го промени животот, карактерот...
Аутизмот го менува семејството
Аутизмот се појавува додека плодот е во утробата на мајката
Отворено за аутизмот - Зоран Мијалков - Голгота без крај

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter