Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

19.02.2017, 10:53

Интервју со Ранко Петровиќ, сопственик на „Радио Бубамара“: "Златна бубамара" е ексклузивна од Вардар до Триглав

Во пресрет на 20-годишниот јубилеј на популарната манифестација "Златна бубамара на популарноста", која ќе се одржи во понеделник, во "Метрополис арената" во Скопје, зборува нејзиниот прв човек, сопственикот на радио "Бубамара", Ранко Петровиќ. На два дена пред "Златна бубамара", Ранко се навраќа на почетоците во 1998 година, зборува зошто сценариото е во најстрога тајност секоја година и за идеите "Бубамара" да се прошири надвор од Македонија.

За интервјуто кликнете тука.


Текстот е прочитан 1390 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter