Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.01.2017, 18:31

ПОП-ПЕЈАЧКАТА МЕЈС СО СЕКСИ ИЗГЛЕД

Димитар, дај и на Сара од она убавото

Поп-пејачката и член на жирито Сара Мејс, позната по модните трансформации завчера се појави во своето најсекси издание во јавноста досега.

Токму на сметка на нејзиниот интересен имиџ, често се шегува актерите Атанас и Тино. За време на едно од гласањата, Сара се мислеше дали да даде 4 или 5 поени за Сара Гигова. Во еден момент, нејзиниот свршеник, водителот Димитар Атанасовски дофрли од публиката: "Па, дај и пет поени!" На тоа Џамбазов искоментира: "Се знае кој е маж во куќата". Сара Мејс на Сара Гигова и рече дека додека пеела не и дала од она убавото, кое секогаш го чувствува додека пее. Атанас од сцената на шега искоментира: "Димитар, дај и на Сара од она убавото по дома".
Сара Мејс му го збогати настапот на Денис Димоски придружувајќи го на харфа на сцената.


ЗАВРШИ "КАСТИНГ ТАЛЕНТ ШОУ" И СЕ ИЗБРАА УЛОГИ ЗА МЈУЗИКЛОТ ПОСВЕТЕН НА ТОШЕ ПРОЕСКИ

Антониа и Денис ќе пеат во "Тајно моја"

Антониа Гиговска од Скопје и Денис Димески од Прилеп, и двајцата врни вокали, ќе ги пеат главните улоги во мјузиклот "Тајно моја", посветен на музичката легенда Тоше Проески, кој премиерно ќе се одржи на 10 март во МОБ во Скопје.

Антониа и Денис победија на суперфиналето на "Кастинг талент шоу", кое се одржа завчера во МОБ. Првото македонско талент шоу од кое се бираат улоги за домашен мјузикл, заврши успешно од повеќе причини.

Целиот текст е објавен во печатеното и електронското издание на Вест.


Текстот е прочитан 10263 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter