Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.02.2017, 13:36

ПОП-ПЕЈАЧОТ АЛЕКСАНДАР БЕЛОВ НАПОЛНИ 30 ГОДИНИ

Јубилејниот роденден го прославив кај девојка ми

Поп-пејачот Александар Белов вчера наполни 30 години. Јубилејниот роденден го помина во Крагуевац, Србија, каде што живее неговата девојка Јелена Станковиќ.

Белов и Јелена се во врска две години и оттогаш се често на релација Крагуевац-Скопје.
"Овој јубилеен роденден ќе го поминам во Крагуевац, со девојка ми и со најблиските. Си посакав оваа година да ми биде многу успешна и да ме чува здравјето. И понатаму ќе продолжам со клупските настапи кои, освен во Македонија , се проширија и во Србија. Кон крајот на месецов излегува мојот нов сингл со наслов 'Знам како е'", се роденденските најави на Белов.Во вчерашниот разговор, тој ни рече дека неговата девојка Јелена му подготвува роденденско изненадување. Во нејзиниот град, тој често настапува во еден познат ноќен клуб и вели дека му е драго што српската публика не го заборавила од регионалното музичко шоу 'Операција Триумф', кое се емитуваше во 2008 и во 2009 година од Белград. Белов во финалето го освои второто место.
Оваа недела, тој ќе настапи во неколку македонски града, а потоа во Крушевац, Крагуевац и во Нови Пазар во Србија. (М.Џ.)


Текстот е прочитан 1442 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter