Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

03.01.2017, 13:37

ЈУВЕНТУС ИЗВИСИ

Витсел за 18 милиони евра годишна плата во кинески Тијанџин

Иако веќе беше виден како нов играч на Јувентус, кинеските пари, се чини, му го променија мислењето на Белгиецот Аксел Витсел.

Тој се приклучи на групата фудбалери кои ги избраа парите пред професионалните амбиции, па белгискиот репрезентативец на првиот ден од новата година го официјализираше својот трансфер во Кина.
Веќе ексфудбалерот на Зенит потпиша четиригодишен договор со Тијанџин за плата од 18 милиони евра од сезона, што е четири пати повеќе од сумата што му ја нудеше Јувентус. Витсел во кинескиот прволигаш ќе настапува заедно со легендарниот капитен на Италија, Фабио Канаваро.
Што се однесува до Зенит, тој ќе заработи 20 милиони евра од продажбата на фудбалерот, кој во јули можеше да си замине без отштета.


Текстот е прочитан 382 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter