Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

09.06.2016, 21:41

Гламур

Аксел Роуз бара од "Гугл" да избрише фотографии каде е дебел

САД (АП) - Аксел Роуз од компанијата "Гугл" бара да избрише неколку фотографии што се користат за интернет мемиња со кои се шегуваат за неговиот физички изглед.

Во базата на податоци Лумен на универзитетот "Харвард" има најмалку 11 барања што датираат од 31 мај, а ги поднел фронтменот на "Ганс енд роузес" кој тврди дека има прекршување на авторските права. Барањата се однесуваат на мемето "Дебелиот Аксел Роуз". Една од фотографиите што Аксел бара да бидат избришани е и онаа со пораката "Се сеќавате на 80-тите? Тој ги изеде."
Од "Гугл" велат дека сите такви барања ги објавуваат јавно. Во базата на податоци стои дека Роуз барањата ги испратил преку британската компанија "Веб шериф".


Текстот е прочитан 1126 пати.
#
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
Почина Мишел Морган, најубавите очи на францускиот филм
Кајли Миног не се мажи ако не се легализираат геј-браковите
Путин му го предаде рускиот пасош на Стивен Сегал
Зошто го сакаме Роки
Ангелите ќе слетаат во Париз
Ќе се продаваат фустаните, чевлите, шминките и накитот на Мерилин Монро
Род Стјуарт стана витез
19 години без леди Дијана
Седумте милиони долари ќе ги донира во хуманитарни цели

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter