Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.06.2016, 23:12

ГЛАМУР

Патиките на Мајкл Џордан најскапи

За време на аукцијата на предметите на Витни Хјустон биле заработени повеќе од 500.000 долари, и покрај тоа што судијата ја забрани продажбата на статуетката Еми што ја доби оваа пејачка.

Аукциската куќа "Херитиџ" соопшти дека предметот што достигна највисока цена од 20.000 долари е пар патики "најк ер Џордан" што на Хјустон и ги подарил кошаркарот Мајкл Џордан.
Бундата "Долче и Габана" што Хјустон ја носеше на сцена беше продадена за повеќе од 16.000 долари.
На аукцијата имаше и други костими на Хјустон како и златни плочи и други предмети што пејачката ги собирала до нејзината смрт во 2012 година, кога почина на 48-годишна возраст.
Судија од федералниот суд во петокот и забрани на аукциската куќа "Херитиџ" да ја продаде статуетката Еми што Хјустон ја освои во 1986 година.
Компанијата ја врати статуетката на семејството на пејачката.


Текстот е прочитан 1784 пати.
#
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
Почина Мишел Морган, најубавите очи на францускиот филм
Кајли Миног не се мажи ако не се легализираат геј-браковите
Путин му го предаде рускиот пасош на Стивен Сегал
Зошто го сакаме Роки
Ангелите ќе слетаат во Париз
Ќе се продаваат фустаните, чевлите, шминките и накитот на Мерилин Монро
Род Стјуарт стана витез
19 години без леди Дијана
Седумте милиони долари ќе ги донира во хуманитарни цели

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter