Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.03.2017, 13:44

Хрватската група "Елементал" во "Борис Трајковски"

Хрватската група "Елемента", в сабота, на 18. овој месец, ќе одржи концерт во спортскиот центар "Борис Трајковски".

Повод за гостување на "Елементал" во Скопје е славењето полнолетство, односно 19 години од постоењето. На концертот ќе бидат отпеани и песните од нивниот последен албум.
Концертот ќе започне во 20:30 часот. Вратите за посетителите ќе се отворат во 20 часот.
Билетите во претпродажба се во ограничен број и се по 300 денари за првите 500 купувачи. Останатите билети ќе се продаваат по цена од 400 денари. (В.М.)


Текстот е прочитан 380 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter