Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

25.03.2017, 19:19

Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)

На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, организиран од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, освен позитивна енергија и пораки за унитарна Македонија, ликовни уметници и најмладите преку цртежи ја искажаа љубовта кон Македонија.

Овој начин на искажување на креативноста на дечињата беше многу забавен за нив и им донесе насмевка на лицата.

Музичкиот хепенинг на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ повторно беше масовно посетен, а можеа да се забележат луѓе на сите возрасти, од најмладо до најстаро. На најмладите им беа поделени чоколатца со порака „За заедничка Македонија“.

Граѓаните овој пат, наместо со транспаренти, преку музика и забава испратија порака дека нема да дозволат да се наметне Тиранската платформа и точките во неа.Текстот е прочитан 1172 пати.
#
Земјоделците, ловџиите и багеристите на чело на денешниот марш против „Тиранската платформа“ (Фото-галерија)
Илиевски: Горди маршираме за Македонија (Фото-галерија)
"За заедничка Македонија“: Не смеете да си играте со народот! (Фото-галерија)
Моден викенд Скопје - Втора вечер (Фотогалерија)
Априлијада (Фотогалерија)
ФОТО: Моторџиите пристигнаа – застануваат на чело на денешниот марш во одбрана на унитарноста на Македонија
Голем народен собир: Не ја даваме Македонија (Фотогалерија)
Протест во организација на граѓанската иницијатива "За заедничка Македонија"
Трет ден протести: Кој сака мултиетничка Македонија да ни се приклучи (Фото)

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Граѓаните бараат избори за излез од кризата - 57-ми ден протести на „За заедничка Македонија“ (Фотогалерија)
Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА денеска по 57-ми пат од пр...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter