Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.08.2016, 14:41

Техно мода

Иднина во рацете: Претставен е прототипот на АјФон 7 Плус

Само неколку недели пред конечното претставување на АјФон 7 и АјФон 7 Плус најголемите ентузијасти дојдоа до првиот прототип на уредот на Епл.

Екипата на ЈуТјуб каналот Unbox Therapy имаше прилика да ги искуси физичките карактеристики на прототипот, а прво што го разликува седмиот АјФон од неговиот претставник е необичната сина боја. Секако, новиот уред на Епл ќе доаѓа и во други изданија, но ова е прв пат американската компанија на некој свој производ да користи боја на небо.
Понатаму, очигледна е разликата и во камерата, т.е. во двојниот објектив кој ќе биде поефикасен, но и физички по испакнат од претходникот, што предизвикува поголема нерамнина при легната положба на телефонот.
Следната промена е антената, т.е. нејзината позиција на уредот. Епл ги промени традиционалните линии на позадината и ги помести на врвот, т.е. на дното на АјФонот. Една од мистериите се трите контактни точки при дното на уредот кои имаат потенцијал за користење при безжично полнење и поврзување со физичка тастатура или камера. Многу повеќе информации ќе бидат достапни во септември. Секако, најкотроверзната разлика која е очигледна на прототипот е немање на влез за слушалки кои во иднина ќе бидат безжично поврзани или со адаптер. Наместо 3,5 милиметарски влез, АјФон се чини ќе добие уште еден звучник кој би можел значително да ги подобри звучните перформанси на смартфонот на Епл.


Текстот е прочитан 1334 пати.
#
Arena Sport каналите вклучени во новите Интернет и ТВ пакети од Телеком
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
Ретро тастатура за носталгичари
Хакирање на Фејсбук што ниедна лозинка нема да го спречи
Филипс го произведе најголемиот закривен монитор
„Нокиа“ се враќа на пазарот на смартфони
Магичен часовник од Македонски телеком: Повеќе време со семејството во текот на празниците
Ватсап подготвува можност за бришење на испратени пораки
Ловот заврши: Покемоните умираат
„Гугл“ конечно го менува Адоуб Флеш Плеер во Хром

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter