Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

11.01.2017, 22:40

ВО КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ

Почина 73-годишен затвореник

Почина уште еден затвореник од затворот во Идризово. Се работи за 73-годишниот М.А. (73) од Гостивар, кој бил на отслужување казна затвор во КПУ "Идризово" во времетраење од 4,5 години за трговија со дрога.

Тој на лекување бил донесен на втори овој месец, прво на Клиниката за нефрологија, а откако наредниот ден му се влошила состојбата, бил префрлен на КАРИЛ каде што завчера и починал.
Телото на починатиот било предадено на обдукција.
Ова е втор случај да почине затвореник за изминативе два дена. Завчера почина С.Р. (56) од с. Речане, Гостиварско, кој во затворот отслужувал казна затвор за убиство. Тој дента, околу 10 часот бил однесен на Токсикологија, а околу 12:30 починал. Како што информираа од полицијата, тој боледувал од канцер, по што му се влошила состојбата, и од затворот бил префрлен во болница. И во октомври минатата година двајца затвореници починаа во или на пат кон болница.
Тогаш на Клиниката за гастрологија почина Б.И. (29) од село Лојане, Кумановско, кој боледувал од цироза, а два дена пред тоа бил донесен на Клиниката поради влошена здравствена состојба.
На 17 октомври минатата година, на пат кон болницата, во возило почина и затвореникот Ш.З. (46) од селото Радожда, Струшко.


Текстот е прочитан 1909 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Оскар
Пишува Лејла САБИТ - Сон на секоја жена....

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter