Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

24.02.2017, 19:02

МИЛАНКА РАШИЌ ПО 20. ПАТ ЌЕ ЈА КОМЕНТИРА ВО ЖИВО НАЈВАЖНАТА ФИЛМСКА НОЌ

Оскарот ми го смени животот

ТВ-авторот и водител Миланка Рашиќ (44) и оваа година ќе биде коментатор на доделувањето на оскарите, во директниот пренос на телевизија "Сител", на 26 февруари, од 23:30 ч. Рашиќ, преку својата агенција "Миракс", и годинава ги откупи ТВ-правата за емитување на преносот, кој шеста година по ред ќе го врши оваа телевизија...

За целиот текст кликнете тука.


Текстот е прочитан 1862 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter