Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

09.02.2017, 10:03

ТАЊА "КЛАРИС" СО НОВА КОЛЕКЦИЈА ВЕНЧАНИЦИ

Раскошни невести ќе ги заменат романтичните

По спектакуларната прва колекција под новиот бренд "Кларис" лани во ноември, дизајнерката Тања Кокев најавува нова колекција венчаници - "Во шоуто", кон крајот на месецов.

"Оваа претколекција е најава за колекцијата венцаници 2017, која ќе се состои од 20 модели. Овој пат колекцијата повеќе ќе биде раскошна отколку романтична, карактеристична за 'Кларис'. Ќе доминираат тешки тантели, рачно работени, многу карнери и посложени кроеви. Боите ќе се движат од бела до капучино, со потенцирање на транспарентни делови на телото", ни изјави дизајнерката.
Креаторката изминативе две сезони ја подели својата работа на "реди ту виар" колекција, која се продава подготвена за носење, и кутур колекција, наменета за свечени прилики. (Л.С.)Текстот е прочитан 1334 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter