Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

12.01.2017, 13:37

"Планктонс" со концерт во МКЦ

Скопското трио "Планктонс" на 27 јануари ќе одржат концерт во скопскиот Младински културен центар.

Нивниот настап е во рамките на серијалот музички настапи од проектот "Млади за Скопје". Триото "Планктонс" постојат веќе две години на домашната музичката сцена. Свират рокабили музика со фанк и џез елементи. Бендот веќе работи на својот прв албум кој наскоро ќе биде промовиран. Во триото членуваат Марко Трендафиловски на тапани, Дарко Поповски свири на бас и Кристијан Караџовски на гитара. Проектот "Млади за Скопје" кој се одржува во МКЦ е организиран за промоција на младите бендови и нивната музика на домашната сцена. (А.Г.)


Текстот е прочитан 1147 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter