Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

19.08.2016, 14:49

ГЛАМУР

АМБЕР ХЕРД СЕ ДОГОВОРИ ЗА РАЗВОДОТ СО ЏОНИ ДЕП

Седумте милиони долари ќе ги донира во хуманитарни цели

САД (АП) - Актерите Џони Деп и Амбер Херд му ставија крај на разводот и изјавија дека ниту еден од нив не сакал да му нанесе физичка или емоционална повреда на другиот. Во заедничката изјава, двојката призна дека нејзината врска била нестабилна.

"Нашата врска беше навистина страсна и понекогаш нестабилна, но секогаш владееше љубов", се вели во изјавата.
Адвокатите на Херд поднесоа барање да се укине привремената забрана за доближување што му беше одредена на Деп. Вестите за завршување на разводот дојдоа еден ден пред да започне сослушувањето за забраната за доближување. Според привремената забрана, Деп не смееше да ја контактира Херд и не смееше да $ се доближува на растојание помало од 90 метри откако таа го обвини дека ја удрил и дека фрлил со мобилен телефон по неа за време на една нивна караница оваа година.
Холивудската ѕвезда Деп (53) уште од почетокот ги негираше обвинувањата за напад.
Херд (30) во мај поднесе барање за развод, а неколку дена потоа го одобрија и нејзиното барање судот да му забрани на Деп да $ се доближува. Двојката, која беше во брак помалку од 18 месеци, постигнала и финансиски договор како дел од разводот. Според неофицијалните информации, договорот изнесува меѓу 7 милиони и 7,7 милиони долари.
"Ниту еден од нив не поднесе лажни обвинувања за финансиска придобивка. Никогаш не постоела намера за нанесување физичка или емоционална повреда", стои во изјавата.
Според информациите, Херд ќе ги донира средствата што ќе ги добие од разводот во хуманитарни цели.
Деп има две деца од својата претходна врска со француската пејачка и модел Ванеса Паради.


Текстот е прочитан 2613 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter