Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
Свет
Два милиона луѓе на протести против Трамп во САД
Повеќе од два милиона луѓе учествуваа во "женски марш" одржан во голем број градови во САД против а...
16 ученици загинаа во сообраќајка во Италија
Најмалку 16 лица загинаа кога ученички автобус со унгарски регистарски таблици синоќа удри во столб...
Во живо - Инаугурација на новиот американски претседател Доналд Трамп
Следете ја инаугурацијата на Доналд Трамп, новиот претседател на САД...
Јансен: Трамп ќе му го остави Балканот на Путин
Новиот американски претседател Доналд Трамп нема да пројавува особен интерес кон Западен Балкан, а ...
Пронајдени шестмина преживеани под урнатините од хотелот во Италија
Шест лица се пронајдени живи под урнатините на хотелот во планинската област на италијанскиот регио...
Асад: Турскиот претседател вмешан во шверц на нафта од Сирија
Турција ја спонзорирала терористичката групација Исламска држава, а турскиот претседател, Реџеп Таи...
Потрага по преживеани во затрупаниот хотел во Италија, над 30 се водат како исчезнати (Фото)
Снежна лавина затрупа хотел во планинскиот регион во централна Италија, кој претходно беше погоден ...
Русите го хакираа и Шерлок Холмс
РУСИЈА, 18 јануари - Руската државна телевизија рече дека хакери се виновни за неовластеното објаву...
Терористот од Истанбул призна дека е виновен
Турскиот премиер Бинали Јилдирим го потврди приведувањето на напаѓачот кој го изведе крвавиот ...
Николиќ: Ако треба, и јас и моите синови ќе војуваме на Косово
Српскиот претседател Томислав Николиќ изјави дека е подготвен да се повлече од претседателската фун...
Пад на акциите на германските автопроизводители по заканите од Трамп
Акциите на германските автопроизводители Бе-Ем-Ве, „Дајмлер“ и „Фолксаваген“ денеска доживеаа пад н...
Поранешниот романски претседател Илиеску обвинет за „злосторства против човештвото“
Поранешниот претседател на Романија, Јон Илиеску денеска беше сослушан во романското Јавно обвините...
Куртумлуш: Во нападот во ноќниот клуб во Истанбул вмешана разузнавачка служба
Нападот во ноќниот клуб во Истанбул за Нова Година беше извршен професионално со учество на разузна...
Штајнмајер: Изјавите на Трамп за НАТО се загрижувачи
Изјавите на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп дека НАТО е застарена организација, ...
Обама: Израелската доселеничка политика може да спречи создавање на палестинска држава
Зголемувањето на бројот на израелските населби на Западниот Брег е толку значајно што ја попречува ...
Пилотска грешка причина за падот на турскиот авион во Киргистан при што загинаа 37 луѓе
Причина за уривањето на турскиот товарен авион во село во близина на киргистакснкиот главен град Би...
Исклучителни безбедносни мерки на инаугурацијата на Трамп
Осамени снајперисти, камиони како напаѓачко оружје, вооружени дронови...сето тоа се смета за можен ...
Трамп ги стресе НАТО, ЕУ, Германија...
Американскиот претседател Доналд Трамп смета дека германската канцеларка Ангела Меркел направила ка...
Турски товарен авион паднал врз куќи во Киргистан, најмалку 37 жртви (Фото)
Триесет и седум лица денеска загинаа во падот на турскиот товарен авион во село во близина на Бишке...
Нобеловецот за мир осум години во војна
САД (Лос Анџелес тајмс) - Пред да дојде на претседателската функција во 2008 година, Барак Обама ве...
Прес-шоу на Трамп
Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп вчера во Њујорк ја одржа првата прес-конференциј...
Индепендент открива измама на Трамп: Празни листови како документи
Илјадниците листови хартија што на прес конференцијата во средата новоизбраниот претседател на САД ...
Орбан: Цела Европа ќе расчисти со Сорос
"2017 година ќе биде година за расчистување со Сорос и со се што него го симболизира. Тој ќе биде и...
Американските тенкови и специјалци пристигнуваат во Полска поради наводна закана од Русија (Видео)
Американски тенкови и оклопни возила со повеќе од 3.000 војници почнаа од утрово да пристигнуваат в...
Тепачка во турскиот парламент поради зголемувањето на ингеренциите на Ердоган (Видео)
Во турскиот Парламент минатата ноќ дојде до тепачка меѓу пратеници на владејачката Партија на правд...
Прва прес конференција на Трамп по изборот: Ако му се допаѓам на Путин, тоа е предност, а не маана
Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп денеска во Њујорк ја одржа првата прес-конференц...
Секс-досие за Трамп или лов на вештерки
Доверливи документи што минатата недела му беа доставени на Барак Обама и на Доналд Трамп, содржат ...
Унгарија ќе ги затвори невладините организации поврзани со Сорос
УНГАРИЈА (Блумберг) - Унгарија планира да ги затвори невладините организации поврзани со милијардер...
Хилари Клинтон не планира никогаш повеќе да се кандидира за државна функција
Хилари Клинтон никогаш повеќе нема да се кандидира ниту за една државна функција откако претрпи пор...
Уапсени деветмина за нападот во Израел во кој загинаа четворица
Израелската полиција соопшти дека се уапсени девет лица, вклучувајќи и членови на семејството на Па...
Остра критика на Мерил Стрип за Трамп: Неговите постапки му даваат легитимитет на малтретирањето
со Актерката Мерил Стрип остро го критикуваше новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп во...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Фотографиите од сексапилната албанска поп пејачка Ени Кочи уриваат рекорди на Интернет
ИЗЛОГ
Идила
Пишува Лејла САБИТ - Во Македонија ни се случува идила......

Тојота подготви спортско издание на Јарис
По враќањето на светската рели сцена Тојота на претстојниот Саем за автомо...
КИА влегува во светот на спортските лимузини
Јужнокорејската компанија КИА го одржа своето ветување и ја промовираше пр...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Варени јаболка со пудинг
Приготвување: јаболката измијте ги, излупете ги и ставете ги во половина л...
Site Meter