Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

04.01.2016, 14:20

РЕТРО ЦРВЕН КИЛИМ

2015 во тоалети од високата мода

САД (АП) - 2015 беше година на раскошни фризури, високи чевли и разголеност... и тоа многу разголеност, кај филмските и поп ѕвездите.

Беспрекорни комбинации, раскошни ткаенини, цветни мотиви, лелеави форми доминираа на црвениот килим на разни светски настани во текот на годината што измина. Свечените изданија на познатите и раскошните тоалети на светските дизајнери се спакувани во оваа инспиративна галерија.


Алисон Вилијамс на Златен глобус


Џејми Александер на Греми


Џулијан Мур на филмскиот фестивал во Кан


Кејт Хадсон на Златен глобус


Кери Вашингтон на Еми


Наоми Вотсон на филмскиот фестивал во Кан


Сара Џесика Паркер на МЕТ гала


Тони Гарн на Амфар гала во Кан


Текстот е прочитан 6269 пати.
#
Земјоделците, ловџиите и багеристите на чело на денешниот марш против „Тиранската платформа“ (Фото-галерија)
Илиевски: Горди маршираме за Македонија (Фото-галерија)
"За заедничка Македонија“: Не смеете да си играте со народот! (Фото-галерија)
Моден викенд Скопје - Втора вечер (Фотогалерија)
Априлијада (Фотогалерија)
ФОТО: Моторџиите пристигнаа – застануваат на чело на денешниот марш во одбрана на унитарноста на Македонија
Голем народен собир: Не ја даваме Македонија (Фотогалерија)
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
Протест во организација на граѓанската иницијатива "За заедничка Македонија"
Трет ден протести: Кој сака мултиетничка Македонија да ни се приклучи (Фото)

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Масовен марш и денеска „За заедничка Македонија“: Остануваме на улиците колку што е потребно! (ФОТО)
Сибир се стопи (Жешко фото)
Околу 1.500 вљубеници во зимските спортови во оскудна облека се собраа на ...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter