Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

10.02.2017, 23:09

Искрено со Весна Бејби Петрушевска: Депресијата е најжестоката битка во животот

Актерка, писателка, мајка, домаќинка или Кирил, Мина, театар, книга, стендап, љубов, живот... Сето ова се улоги на Весна Петрушевска, и во која од нив да ѕирнеш, пронаоѓаш нешто за воодушевување.

Ако речеш театар - тоа е 150-тата изведба на "Госпоѓа министерка" или "Брачна игра", ако кажеш мајка - ги гледаш Кирил и Мина како растат под нејзина закрила, ако речеш, пак, жена - гледаш колку е ранлива под маската на "челична", до степен на два обида за самоубиство. Да, тоа го откри во својата прва автобиографска книга "Трофеј", и ги шокираше сите. Бидејќи никој не знае што носи иднината, со Весна разговаравме отворено на тема минато и сегашност, за она што неа секогаш ја прави актуелна...

За целиот текст и за фотографиите кликнете тука.

Весна Миленковска


Текстот е прочитан 6995 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter