Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

01.12.2016, 14:46

ДИЕТА И ФИТНЕС

Антистрес диета

Постојано сте напнати? Обезбедете му ги на организмот витамините од групата Б (риба, месо, суво овошје), важни за здравјето на нервниот систем.

Мени

Појадок: чаша понемасно млеко, 2 парчиња тост со мармалад.
Претпладневна ужина: парченце чоколадо.
Ручек: тестенини со сос од школки, парченце меко сирење, варен компир.
Попладневна ужина: чај без теин, 3 кекси.
Вечера: риба печена во рерна, печиво, зелена салата.


Текстот е прочитан 2403 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter